وبلاگ

فروش عمده پیچ و مهره خودرویی

پیچ و مهره خودرو

دنیای اتصالات یک دنیای بزرگ و متنوع است بطوریکه به سراغ هرچیزی که در اطرافمان هست برویم نشانی از اتصالات در آن می‌یابیم. یکی از صنایع که اتصالات چه به صورت دائم (جوشکاری) و چه به صورت موقت (پیچ و مهره) نقش اساسی در آن ایفا می‌کنند، صنعت خودرو سازی است. برای یک فرد که در این صنعت کار می‌کند، نیاز است با انواع پیچ و مهره خودرویی آشنایی داشته باشد همچنین و مراکز پخش پیچ و مهره خودرویی را بشناسد.

یکی از فاکتورهای مهم این گروه از اتصال دهنده‌ها طرز کار با آن‌ها و در واقع نحوه ایجاد اتصال یا همان باز و بسته کردن آن‌هاست که بسیار در کیفیت اتصال و به دنبال آن در کیفیت خودرو تولیدی موثر است. دیاپیچ یکی از گروه‌های صنعتی پیچ و مهره است که به عنوان تولید کننده پیچ و مهره خودرویی در این زمینه فعالیت دارد. شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت پیچ و مهره خودرویی و دریافت مشاوره و راهنمایی سفارش با کارشناسان دیا پیچ تماس بگیرید.

مطالب بیشتر: پیچ و مهره پلاستیکی

پیچ و مهره خودرویی

پیچ‌ و مهره خودرویی اغلب به عنوان اتصال دهنده‌های رزوه ای شناخته می‌شوند. پیچ‌های خودرو از یک انتها دارای یک سر هستند. چنین پیچ و مهره‌هایی اغلب از سوراخ های قطعات مونتاژ شده وارد شده و سپس با استفاده از مهره محکم می‌شوند. مهره‌های خودرو نیز یکی از اجزای اتصال دهنده مهم برای این صنعت مهم هستند. این نوع اتصال دهنده‌های خودرو بطور معمول شش ضلعی یا مربع شکل بوده و دارای یک سوراخ رزوه‌ای است که به منظور پیچاندن پیچ و مهره ای که ساختارها را بهم چسبانده استفاده می‌شود.

مهره های خودکار می توانند ماهیتی ساده داشته باشند یا ممکن است شامل مهره‌های t،مهره‌های قفل دار، مهره‌های شش گوش یا مهره‌های خود قفل شونده و… باشند. در بعضی موارد، بسته به ماهیت قطعاتی که باید به هم بسته شوند، واشرهای خودرو نیز ممکن است مورد نیاز باشد. وظیفه اصلی واشر نگه داشتن بار پیچ و مهره رزوه‌ای است. واشرها به منظور توزیع فشار در زیر مهره قرار می‌گیرند. انواع متداول واشر شامل واشر رادیاتور ، واشر مهره‌ای و واشر قفل پیچ می باشد.

مطالب بیشتر: پیچ 8.8

پیچ ماشین

 مراکز صنعتی زیادی در زمینه تولید پیچ و مهره خودرو و ملزومات آن فعالیت می‌کنند که شما می‌توانید محصول مورد نظر خود را از آنجا تهیه کنید. فقط توجه کنید که باید نوع درستی از پیچ و مهره و در اندازه مناسب کاربرد خود تهیه کنید. جای نگرانی نیست کارشناسان دیا پیچ شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد. آنها لیست انواع پیچ و مهره خودرو به همراه مشخصات آن‌ها ارائه می‌دهند که بتوانید انتخابی درست داشته باشید.

مطالب بیشتر: بورس پیچ و مهره در ایران

نقش پیچ و مهره در صنعت خودرو

خودرو از قطعات مختلفی ساخته شده‌اند که بدون شک بسیاری از این قطعات به اتصال نیاز دارند. برخی از این تصالات توسط جوشکاری و لحیم‌کاری ایجاد می‌شوند که از نوع اتصالات دائمی هستند. اما برای بعضی از قطعات که نیاز به تعمیر و باز و بسته گردن دارند، از اتصالات موقت که همان پیچ و مهره‌ها هستند استفاده می‌کنند. انواع مختلفی از پیچ و مهره‌ خودرویی وجود دارند که مسئول ایجاد این اتصالات هستند. پیچ و مهره‌ خودرو بطور تقریبی با داشتن 45 درصد از کل سهم بازار، برای عملکرد ایمن وسایل نقلیه حیاتی هستند.

همانطور که در بخش مقدمه توضیح دادیم طرز کار با اتصال دهنده (منظور باز و بسته کردن پیچ و مهره است چون فشار بیش از حد برای ایجاد اتصال محم ممکن است به اتصال آسیب بزند و اتصال هرز شود و اگر به اندازه کافی هم محکم نشود ارتعاشات و نیروهای وارد شده باعث شل شدن آن می‌شوند)  و آشنایی با عملکرد آن‌ها یکی از فاکتورهای مهمی است که افرادی که با این صنعت سروکار دارند، باید با آن‌ها آشنایی کامل داشته باشند، بطوریکه هر کدام از اتصالات باز و یا هرز شود خودرو به مشکل برمی‌خورد. به عنوان مثال، باز شدن یک پیچ در موتور یا در منطقه انتقال قدرت می‌تواند از شروع حرکت اتومبیل جلوگیری کند، همانطور که اتصال دهنده‌های مشکل‌دار در سیستم تعلیق یا ترمز می‌توانند به شرایط بسیار خطرناکی مانند تصادفات و برخورد منجر شوند.

مطالب بیشتر: پیچ بدون سر

پیچ خودرویی

 علاوه‌براین عامل دیگری که در ایمنی اتصالات خودرویی موثر است، کیفیت اتصال یا همان پیچ و مهره است. پیچ و مهره خودرویی باید از مراکز صنعتی معتبر تولید کننده پیچ و مهره خودرویی تهیه شوند. مجموعه صنعتی دیا پیچ از جمله تولیدکنندگان اتصالات خودرویی با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای جهانی پیچ و مهره است که آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه پیچ و مهره به شما هموطنان عزیز است. شما می‌توانید با دریافت کاتالوگ پیچ و مهره خودرو دیا از مشخصات فنی این محصول مورد نظر خود مانند جنس، ابعاد، استاندارد و… مطلع شوید.

مطالب بیشتر: پیچ چپ گرد و راست گرد

معرفی انواع پیچ و مهره خودرویی

طبق آماری بطور متوسط یک تلفن همراه با حدود 75 اتصال دهنده، یک اتومبیل با 3500 اتصال دهنده و یک هواپیمای جت با یک میلیون و 50000 نفر در کنار هم نگه داشته می‌شوند. مشاهده می‌کنید که 3500 پیچ و مهره عدد قابل توجهی است. مجموعه پیچ و مهره‌های خودرویی شامل انواع مختلفی از پیچ و مهره‌هاست. پیچ و مهره‌هایی که در صنعت خودرو استفاده می‌شوند، ممکن است از مواد مختلفی از جمله آهن، فولاد ضد زنگ، نیکل، برنج و آلومینیوم ساخته شوند.

 متداول‌ترین اتصال دهنده‌های مورد استفاده در صنعت خودرو، اتصال‌دهنده‌های شش گوش هستند که شامل انواع پیچ‌ها و مهره‌های شش گوش می‌شوند. در ادامه لیست انواع پیچ و مهره خودرو را برای شما معرفی خواهیم نمود: برخی از پیچ‌های مورد استفاده در صنعت خودرو شامل پیچ‌های آلن، پیچ خودکار، پیچ سرمته‌ ای، پیچ شش گوش، انواع پرچ چکشی، پیچ خشکه، پیچ دکمه‌ ای و… هستند.

منابع: itafastenersmckellarmachineabc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *